Radosław Typa - Kierowca Rajdowy - Mistrz Polski Klasy 4 2020 - więcej info

Testy 2021

Rajd Polski - klasa Rally3
Radosław Typa w nowym samochodzie  Nowy team, nowy samochód oraz doświadczenie i determinacja. Radosław Typa, Mistrz Polski 2020 FWD, ponownie będzie rywalizował na najtrudniejszych trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Radosław Typa w nowym samochodzie 

Nowy team, nowy samochód oraz doświadczenie i determinacja. 
Radosław Typa, Mistrz Polski 2020 FWD, ponownie będzie rywalizował na najtrudniejszych trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.


Radek Typa dał się poznać jako jeden z najlepszych kierowców rajdowych w Polsce. – Moja determinacja, ciężka praca oraz zaangażowanie całego zespołu przełożyły się m.in. na zdobycie przez załogę Mistrzostwa Europy Centralnej w klasyfikacji aut przednionapędowych, Mistrzostwa i II Wicemistrzostwa Polski w klasie 6, Mistrzostwa Polski w Pucharze CEFT, czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Lausitz Cup. W poprzednim roku, po trudnym i krótkim sezonie, udało mi się obronić pozycję mistrza – mówi Radek Typa. To dało mi motywację do ścigania się w nowej kategorii Rally 3.

Niezawodną bronią w drodze na podium będzie dla Radka Ford Fiesta Rally3.  Czteronapędowe auto wyszło spod rąk konstruktorów w krakowskim oddziale M-Sportu. Powstało zgodnie z najnowszą klasą Rally3. Wyposażone jest w silnik EcoBoost o mocy 215 KM i pojemności 1,5 litra. Pięciobiegowa, sekwencyjna skrzynia biegów jest sprzymierzeńcem doświadczonych kierowców, którzy lubią zawalczyć na najbardziej wymagających odcinkach specjalnych. Maksymalny moment obrotowy to 400 Nm.

– Fiesta Rally3 pozwoli mi pokazać pełnię swoich możliwości, a jednocześnie rozwijać się jako kierowca rajdowy, który może znaleźć się w czołówce europejskich zmagań – dodaje Radek Typa.

Pierwsza okazja, by pokazać, na co stać Radka, będzie na Litwie, gdzie na początku czerwca odbędzie się Pierwsza Runda Profi Auto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Zemaitija.

– Mój udział w rajdach i odnoszone sukcesy to zasługa całego teamu, a także naszych partnerów. W tym sezonie jedziemy jako Smart Key Rally Team, dzięki firmie Smart Key, specjalistom od nowych technologii. Takie partnerstwo daje mi jeszcze więcej motywacji do jak najlepszych startów – dodaje Typa.

Wśród partnerów w tym sezonie znaleźli się także: Mercus – specjaliści od zabudowy busów, Bosma, Warmia i Mazury – województwo warmińsko – mazurskie, Bank Spółdzielczy w Szczytnie, Dietetyczna chatka – catering dietetyczny, RallyShop.pl – hurtownia rajdowa zaopatrująca zawodników i sklepy związane ze sportami motorowymi oraz  iHome – showroom wyposażenia wnętrz oraz najlepszych rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. 

Partnerem technicznym jest APR Motorsport i Kumiega Racing. 

TypaGo!