Radosław Typa - Kierowca Rajdowy - Mistrz Polski Klasy 4 2020 - więcej info

Rajd Polski

1 miejsce Rally3
Orlen 77. Rajd Polski stanowiący 2 rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przeszedł do historii. Drugi najstarszy rajd na świecie obchodzący w tym roku 100-lecie okazał się testem nie tylko szybkości, ale także charakterów zawodników.  

Orlen 77. Rajd Polski stanowiący 2 rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przeszedł do historii. Drugi najstarszy rajd na świecie obchodzący w tym roku 100-lecie okazał się testem nie tylko szybkości, ale także charakterów zawodników.  


14 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 202 kilometrów stanowiło wyzwanie dla sprzętu, sportowców, a także kibiców. Żar lejący się z nieba nie ułatwiał dopingu, a tym bardziej jazdy samochodem rajdowym na granicach możliwości. Temperatura wewnątrz pojazdu przekraczająca 40 stopni Celsjusza wymagała ogromnego wysiłku fizycznego, a także zachowania koncentracji na najwyższym poziomie. Tak skrajnie trudne warunki nie przeszkodziły jednak naszej załodze w zdobyciu wyśmienitego rezultatu.  


Załoga Smart Key Rally Team wywalczyła 1 miejsce w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, 2 miejsce w Mistrzostwach Europy oraz 11 miejsce w klasyfikacji generalnej! Duet Radosław Typa / Paweł Pochroń pokazał swoje możliwości w mistrzostwach Polski, notując czasy w ścisłej czołówce na wszystkich odcinkach, a pięć z nich wygrywając.Zwycięstwo smakowało szczególnie, tym bardziej że przerwało ono pechową passę awarii i pozwoliło pokazać potencjał drzemiący w załodze Smart Key Rally Team. Radości na mecie nie krył sam kierowca, który powiedział: 


Radosław Typa: Ten rajd z pewnością zapamiętamy na bardzo długo. Dzięki determinacji i wytrwałości dotarliśmy na metę w Warszawie, a następnie stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. To wspaniałe uczucie. Jestem szczęśliwy, a zarazem dumny z naszego wyniku. Takie osiągnięcie daje mi siłę do walki w kolejnych rajdach. Nie było łatwo, ale dzięki świetnemu przygotowaniu pokazaliśmy, na co nas stać.  

Szutrowe kamieniste odcinki słynące ze swojej szybkiej specyfikacji i wielu „hop” pokazały również, że wybór samochodu Ford Fiesta Rally3 okazał się trafny. Auto na bardzo wymagających trasach sprawdziło się rewelacyjnie i umożliwiło wyrównaną walkę z zawodnikami z całej Europy. To z kolei pozwala z optymizmem patrzeć na zbliżające się kolejne rundy polskiego czempionatu, który przenosi się teraz na drogi asfaltowe.  


Radosław Typa:Bagaż doświadczeń wywieziony z Mikołajek z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Teraz powoli rozpoczynamy przygotowania do Rajdu Nadwiślańskiego, na którym ostatni raz mieliśmy okazję rywalizować w 2014 roku. Na koniec chciałbym bardzo podziękować swoim partnerom, bez których by nas tutaj nie było. Wasze wsparcie, doping i dobre słowo są dla nas bezcenną motywacją!  


8 edycję Rajdu Nadwiślańskiego zaplanowano pierwotnie na 15 maja, lecz z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju został przełożony. Nowy termin zawodów wyznaczono na lipiec. Ostatecznie kierowcy rajdowi rywalizujący w RSMP pojawią się na terenie Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego w dniach 16-18 lipca.