Radosław Typa - Kierowca Rajdowy - Mistrz Polski Klasy 4 2020 - więcej info

Udany debiut zespołu GO2NFT w RSMP

Rajd Podlaski
W ostatnią sobotę (30 kwietnia) w czasie, gdy zdecydowana większość Polaków odpoczywała, ciesząc się długim majowym weekendem, oczy polskiego motorsportowego środowiska skierowane były w kierunku zespołu Radosława Typy.

W ostatni weekend (21-22 maja) odbył się Rajd Podlaski, który stanowił drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas tej imprezy w cyklu zadebiutował nowy zespół rajdowy – GO2NFT – z Radosławem Typą na czele.

Fani motorsportu w miniony weekend nie mogli narzekać na brak fantastycznych rajdowych emocji. Wzrok polskich oraz łotewskich kibiców rajdów samochodowych skierowany był w kierunku Białegostoku, gdzie odbywał się 41. Rajd Podlaski. Na starcie pojawiło się prawie 90 załóg, w tym czołowi zawodnicy z obu ww. krajów i nie tylko.

Kapryśna pogoda, a także niezwykle trudne trasy wyeliminowały z zawodów wiele doświadczonych załóg. Na mecie rajdu mimo przeciwności pojawił się debiutujący w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski zespół GO2NFT. Jego reprezentanci – Radosław Typa wraz z pilotem Łukaszem Sitkiem – zakończyli zmagania na 8 lokacie w klasyfikacji generalnej RSMP. Załoga Volkswagena Polo GTI R5 nie kryła radości z osiągniętego wyniku.

Radosław Typa: Spełniliśmy moje ogromne marzenie, jakim było rywalizowanie samochodem klasy R5 na odcinkach specjalnych. Bardzo cieszymy się, że dotarliśmy na metę mimo bardzo trudnych warunków, z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Wywalczone 8 miejsce na tak dużą liczbę zgłoszonych załóg, wśród których nie brakowało niezwykle doświadczonych zawodników, daje nam optymistyczne prognozy na kolejne starty. Jestem dumny, że mogę reprezentować z Łukaszem barwy GO2NFT oraz pozostałych partnerów i już nie możemy doczekać się Rajdu Polski, na którym również się pojawimy.

Załoga GO2NFT prezentowała solidne tempo przez cały rajd, regularnie meldując się w czołowej dziesiątce zawodów. Panowie szczególnie zapamiętają OS 2 Niewodnica Nargilewska-Kolonia, na którym wykręcili 3 czas spośród wszystkich załóg zgłoszonych w RSMP. 

Ten rezultat tylko pokazuje potencjał, jaki drzemie w szeregach GO2NFT.