Radosław Typa - Kierowca Rajdowy - Mistrz Polski Klasy 4 2020 - więcej info

Radek Typa Kierowca

Radosław Typa jest utytułowanym kierowcą rajdowym pochodzącym z Olsztyna. Początki Jego profesjonalnych startów sięgają 2002 roku, gdy startował Fiatem Seicento Sporting, w zawodach PZM Cup. Już rok później miał okazję debiutować w imprezie sięgającej rangi mistrzostw Europy, czyli w Rajdzie Polski.

W kolejnych sezonach regularnie stawał na podiach różnych rajdów i w 2006 roku odnotował pierwszy poważny sukces, jakim było wywalczenie WiceMistrza Polski Rajdowego Pucharu Peugeot. W kolejnym sezonie podniósł poprzeczkę i zdobył Mistrzostwo Polski w klasie A6, jadąc Citroenem C2 R2.

W następnych latach do swojej listy sukcesów dopisał między innymi Mistrzostwo Europy Centralnej w autach przednionapędowych, 1 miejsce w klasie A5 – Rajd Barbórka Cieszyńska czy zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Lausitz CUP. W 2020 roku po 3-letniej przerwie w rajdach wrócił na oesy i wygrał Rajd Świdnicki – KRAUSE tym samym przypieczętowując Mistrzostwo Polski w klasie 2WD!

Ten dla wielu zaskakujący sukces tylko pobudził apetyty Radka oraz Jego zespołu na więcej. Dlatego w kolejnym sezonie podjął decyzję, aby walczyć o jak najwyższe lokaty w nowo powstałej klasie Rally3 samochodem, który dopiero co pojawił się na rynku.

Rok 2022 to spełnienie marzeń i Polo R5 !! wkrótce więcej info o wynikach w najwyższej klasie.